Petr (Jezevec) Pouchlý, Court of Moravia, gamifikace, playful design. Kdo, co to vlastně je a proč by vás to mělo zajímat?

Se Petrem Pouchlým jsem se poprvé setkal na při pravidelném poslechu Jak podnikají profesionálové (tento kanál je zároveň k dispozici jako podcast) , ve kterých Robert Vlach (mj. autor Na volné noze.czCo čtu a nové knihy Na volné noze) vyzpovídává výrazné podnikatelské osobnosti z různých oborů. Jedním z nich byl právě Petr Pouchlý. Ten mě svými názory, životním příbehem a oborem (zmíněná gamifikace a playful design) hodně zaujal a chtěl jsem se o něm dovědět víc. Následoval poslech další části rozhovoru, tentokrát přednášky v rámci think-tanku Na volné noze. Už jen název O korzárských výpravách v korporátních vodách dává tušit, že se nejedná o přednášku klasického střihu. 

Hráli jste někdy hry na Facebooku, učili se jazyk s aplikací Duolingo, nebo jste navštívili internetové bankovnictví mBank? Přemýšleli jste, o tom, proč vás tyto činnosti bavily „víc, než obvykle“? Jak vás asi teď trkne, je to právě fakt, že obsahují prvky gamifikace. Jsou zde použity jednoduché principy, jako například sbírání (bodů, odznaků apod.) za účelem  získání (odměny, úrovně apod.). V těchto případech jsou použité pouze ty nejjednodušší principy, avšak i přesto fungují.

To se může zdát na hony vzdálené od byznysu a podnikání, avšak opak je pravdou. Právě tyto prvky (pakliže jsou správně použity) mohou ovlivnit spokojenost a loajalitu a to jak vašich zákazníků, tak kolegů a zaměstnanců.  

Petr Pouchlý se svým týmem Court of Moravia (svobodná firma, která vznikla ze společenství hráčů deskových, výpravných her a LARPu) pomáhá klientům řešit složité firemní situace, nebo zlepšovat PR k určité cílové skupině. A to právě namíru řešeným designem služeb využívajících prvky a principy převzaté z her.

Ve videích se kromě výše zmíněných věcí dovíte také hodně zajímavý vhled do korporátního a konzultačního byznysu. Pokud v pracovním životě jednáte s lidmi, nebo se  v tomto ohledu chcete zdokonalit, mohu předchozí (a následující) odkazy jedině doporučit.

Zdroje a další videa:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.